Mattoni Liberec Nature Run 2019

sobota, 5. říjen, 10:00 - 15:00  Náměstí Dr. E. Beneše, Liberec, Liberec, 460 01, Liberecký kraj

Mattoni Liberec Nature Run: Panoramata, příroda i běh kolem bílých tygrů

 

Zapomeňte na silnici, jde se běhat do přírody! S RunCzech tentokrát vyzkoušíte tenisky v lesním terénu a aby to bylo ještě lepší, běžci budou překonávat značné převýšení. Někde v kopcích mezi stromy se můžete potkat i s domácím závodníkem a mistrem České republiky Vítem Pavlištou, který v tamním prostředí často a rád trénuje. 

 

Vítejte na jedinečné přírodní trati a na unikátním závodu v kalendáři RunCzech - Mattoni Liberec Nature Run 2019, který se přestěhoval do příjemnějšího sobotního termínu na 5. října. Od letošní sezony se navíc stává pevnou součástí RunCzech běžecké ligy.

 

Závod vás vyvede z libereckého náměstí na kouzelnou trať v chráněné krajinné oblasti. Až 1 500 běžců, kteří si troufnou na nejdelší 22kilometrovou vzdálenost, pozná zákoutí žulového lomu. Jenomže největší odměnou jim po zdolání kopcovitého terénu budou panoramata kolem Bedřichovské přehrady. 

 

„Právě tady došlo k lehké úpravě trasy z důvodu rekonstrukce přehrady, což ovšem nijak neubírá na zážitku,” upozorňuje ředitel regionálních závodů RunCzech Tomáš Coufal s tím, že běžci překonají rozdíl v převýšení 400 metrů. Ale na úžasné proběhnutí kolem zdejší vyhlášené zoologické zahrady s ikonickými bílými tygry se už teď těší všichni. Včetně běžců, kteří se chystají na kratší 12kilometrový závod. 

 

„Kapacitu letošního závodu jsme pro velký zájem oproti loňsku navýšili. Hlavního závodu se může dohromady zúčastnit až 3000 lidí. Pro dm rodinný běh je k dispozici celkem 700 registrací. Během sobotního dne tak můžeme přivítat až 3700 běžců,” informoval Coufal.

 

Organizátoři opět pro přírodní závod připravili speciální odhazovací zóny i doplňování vody do lahví přímo na občerstvovacích stanicích na okruhu. Na každého závodníka čeká v cíli i unikátní edice Nature Run medailí. Ta loňská byla vyrobená přímo z lomu Ligranit, letos budou lidé ocenění neobvykle zpracovanou cenou ze suroviny typické pro Liberecko. 

 

V bohatém doprovodném programu najdete na náměstí projekce Sportfilm Festivalu, který se odehraje také v OC Forum, kde proběhne i vydávání startovních čísel. „Stále jednáme také o výstavě historických vozů před libereckým technickým muzeem. Lidé by se tak mohli pokochat prvotřídními značkami Bentley, Rolls Royce nebo Cadillac. A kdo se dostane na pódium v rámci dm Rodinného běhu, mohl by se v některém z vozů také svézt,” dodal Tomáš Coufal.

 

V první říjnovou sobotu poběží také vysokoškoláci, kteří si to rozdají v Běhu o pohár rektora Technické univerzity Liberec. Od 10 hodin vyběhnou poznávat zdejší krásy děti s rodiči v dm Rodinném běhu. Hlavní závod na 22 kilometrů startuje už v 11.30, účastníky kratšího 12kilometrového vyběhnou do krás severočeské přírody ve 12.15.

Mattoni Liberec Nature Run 2019
Přidat do oblíbených
běh
O tuto akci se právě zajímá 6 lidí

Akce už skončila.

Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace