Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2019

sobota, 21. září, 13:30 - 20:00  Mírové náměstí, Ústí nad Labem, Ústí nad Labem, 400 01, Ústecký kraj

Nejrychlejší trať, nejsvižnější časy a také jedinečné spojení přírodního běhu se zastávkou v gigantickém průmyslovém areálu. Takový je Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem, devátý závod RunCzech sezony oceněný IAAF Road Race Gold Label a pětihvězdičkovým certifikátem Evropské atletiky

 

Běžci z celé republiky, ze zahraničí a především protagonisté EuroHeroes se mohou těšit na 9. ročník exkluzivního závodu pořádaného RunCzech už v sobotu 21. Září 2019. Ten se termínově posunul o týden do příjemnějšího podzimního období ideálního pro dálkové běhy.

 

Profil a prostředí půlmaratonu právě tady se mezi všemi ostatními v kalendáři RunCzech sezony žádnému jinému nevyrovná. Zaprvé se běží téměř po hladké trati, kde atleti nenarazí na větší stoupání i klesání. A zadruhé tamní okruh přeje extrémně rychlým časům, a to jak v případě elitních, tak i amatérských běžců.

 

„Tři sezony po sobě na severu Čech vítěz mužského závodu zaznamenal čas pod hodinu, což je známka obrovské kvality i důkaz, že trať je skvěle postavená. Výbornou zprávou je i to, že si v Ústí velká část startovního pole „hobbíků” vytvořila osobní rekordy, z čehož máme také my organizátoři obrovskou radost,” uvedl ředitel regionálních závodů RunCzech Tomáš Coufal.

 

Rychlou trať ocení zvláště elitní závodníci série EuroHeroes Challenge. V Ústí totiž celý čtyřdílný seriál vygraduje a třešničkou na dortu by byl i dosavadní nejlepší půlmaratonský čas. Vítězství je mezi muži nejblíže Ital Yassine Rachik, ženské kategorii suverénně vládne svými výkony také Lilia Fisikovici. Oba sportovci vyhráli všechny předcházející závody, ale zdaleka nemají výhru v kapse.

 

Organizátoři letos sáhli ještě k několika dalším drobným změnám. Trasa se kosmeticky změní při průběhu areálem průmyslového podniku Spolchemie. Podnik zato zvažuje zatraktivnění nového úseku výstavou nejrůznějších archivních předmětů z výroby. „Trať se nepatrně mění také v Předlicích,” připomíná Coufal.

 

Běžcům změnu trasy může vynahradit malé překvapení v podobě účasti bývalého reprezentačního a profesionálního boxera Lukáše Konečného, s kterým se mohou potkat přímo na okruhu a změřit síly. S ním se do závodu zapojí i jeho boxerští svěřenci. Aby tu známých nebojácných sportovců nebylo málo, Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem poběží i uznávaná česká boxerka Fabiana Bytyqi přezdívaná Andělská pěst a vítězka profesionálního boxerského titulu. Ti všichni se společně s tisíci dalšími běžci nechají v nějtěžších chvílích motivovat písněmi z 12 Music pointů rozmístěných podél trati.

 

Tradičně se v Ústí nad Labem jezdí také SPOLCHEMIE Český pohár v Handbike, který ještě získá na prestiži. „Letos se juniorský závod pojede nově ve formátu Mistrovství České republiky, tudíž se zde bude bojovat o tituly domácích mládežnických mistrů,” těší Tomáše Coufala. 

 

V rámci závodní soboty se poběží také dm Rodinný běh, který odstartuje už ve 13.30. Zúčastnit se ho může celá vaše rodina i ti nejmenší. Součástí Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem je také Běh o pohár rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyněho i závod štafet 2Run na 10+11 km. Hlavní závod odstartuje v 15 hodin. Celého běžeckého dne se může zúčastnit až 7 tisíc dospělých i dětí. Těšíme se, že si s námi zaběháte, nebo přijdete povzbudit závodníky kolem trati.

 

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2019
Přidat do oblíbených
běh
O tuto akci se právě zajímá 9 lidí

Akce už skončila.

Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace