Matějská pouť v Praze 2019

pondělí, 1. duben, 10:00 - 22:00  Výstaviště Holešovice, Praha, 17090, Hlavní město Praha

LETOŠNÍ ROČNÍK SLAVÍ SVÉ HISTORICKÉ 424. JUBILEUM

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích, nebo na lochnesce.

K Matějské pouti patří neodmyslitelně i další doprovodné aktivity.

Děti se budou jistě radovat z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí či průvodu masek.

V celém areálu bude rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží. Nebudou chybět hračky, kanadské žertíky, bižuterie, textil.

Ani milovníci jídla nepřijdou zkrátka. Pro ně budou k dispozici stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek, suchých plodů až po pravá pouťová perníková srdce.

VSTUPNÉ

Úterý až pátek         ZDARMA
Sobota a neděle30 Kč
Děti do 120 cmZDARMA

 

SLAVNÁ HISTORIE MATĚJSKÉ POUTIaneb vzpomínka na nejslavnější pražskou pouť, pouť Matějskou, s tradicí několika staletí.

Tradice konání Matějské pouti je v Národní knihovně archivována od roku 1595, dalo by se tedy říci, že v roce 2019 je jí již úctyhodných 424 let! Slavnou se stala proto, že byla první jarní poutí v Praze, oslavou svátku sv. Matěje 24. února. Matějská pouť je rovněž první jarní poutí v Evropě.

Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky, ale prostranství bylo malé a tak se stánky a kolotoče zvolna posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí (tzv. Kulaťák) do míst, kde jsou dnes Vysoké školy a pak ještě dál, až k nynější stanici metra Hradčanská. Po výstavbě Vysokých škol Matějská pouť na Kulaťáku skončila. V roce 1960 se konala v různých lokalitách Prahy. V roce 1963 se pouť přesunula ke Stromovce do areálu Výstaviště Praha Holešovice.

 

Matějská pouť v Praze 2019
Přidat do oblíbených
adrenalinové
O tuto akci se právě zajímá 1 člověk

Akce už skončila.

Tento web používá k poskytování služeb, zobrazení reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace